CategoriesEkogroszek

Ekogroszek Kolombus – szczegółowe informacje

Pochodzenie ekogroszku Kolombus

Węgiel wydobywany jest jest w Ameryce Południowej, a dokładnie z Republiki Kolumbii skąd drogą morską trafia do portu w Holandii. Oznacza to, że jest on powszechnie nazywany ekogroszkiem Kolumbijski. Warto zaznaczyć, że inne ekogroszki mimo tego samegu pochodzenia mogą się znacznie różnić jakością węgla. Jego proces przygotowawczy rozpoczyna się dopiero w Europie, gdzie następuje jego odsiewanie do granulacji 10-25 mm, płukanie oraz odkamienianie. Firma zajmująca się tym posiada jedne z najbardziej zaawansowanych sit na całym święcie, co skutkuje występowaniem praktycznie zerowej ilości podziarna oraz odstających grubości węgla.

Ekogroszek – główni odbiorcy

Głównymi odbiorcami tego ekogroszku są fabryki kawy oraz farby, które dzięki znikomej ilości popiołu wykorzystują produkt w procesie tworzenia i przetwarzania swoich dóbr. Kolejno w ilości odbieranego towaru są współdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe oraz podmioty rządowe (gminy, szkoły i przedszkola). Ostatnią grupą odbiorców są klienci detaliczny oraz firmy zużywające ekogroszek na potrzeby własne, do ogrzewania budynków mieszkalnych.

Ekogroszek Kolombus – cena i parametry jakościowe

Ekogroszek Kolombus cechuje najwyższa jakość spośród dostępnych produktów na terenie całej kraju. Produkt to zawdzięcza złożom z których jest wydobywany oraz dalszej obróbce poprawiającej doświadczenie ze spalania węgla. Dzięki zawartości siarki na poziomie nieprzekraczającym poziomu 0,4% spełnia on normy ekologiczności w większości regionach.

Ekogroszek Kolombus

PLN 1339 /tona
  • Wartość opałowa: 32,0 - 29,5 MJ/kg
  • Popiół: MAX: 1,0%
  • Siarka: MAX: 0,4%
  • Spiekalność: 0 RI
NAJLEPSZY

Wartość opałowa na poziomie 32 MJ/kg czyni ten produkt najbardziej energetycznym ekogroszkiem spośród dostępnych na rynku. Oznacza to, że ze spalenia jednej tony otrzymamy stosunkowo więcej ciepła, co przekłada się bezpośrednio na ilość spalanego węgla.

Osoby ceniące sobie bezobsługowość kotła z pewnością zwrócą uwagę na ilość pozostałego popiołu ze spalenia. Oprócz popiołu na poziomie 1% klienci zauważają postać pozostałą po spaleniu ekogroszku przypominającą pyłek. Mimo powszechnie znanej teorii o spiekalności wysokoenergetycznych paliw, w tym przypadku wskaźnik rogi wynosi 0. Ekogroszek ten jest niespiekalny i nawet osoby mające problem z ustawieniem kotłą nie są w stanie uzyskać uciążliwych spieków.

Ważnych aspektem, o którym warto wspomnieć jest powtarzalność jakości na przestrzeni lat. Osobiście jesteśmy producentem ekogroszku Kolombus od 4 lat na rynku krajowym i dotąd nie trafiła się dostawa spośród kilku tysięcy ton, która odbiegała jakością od innych. Jak wspomniano wyżej, głównymi odbiorcami są fabryki, które ze względu na proces przetwarzania produktów nie mogą sobie pozwolić na odmienną jakość w różnych dostawach.

Dostawa ekogroszku

Dostawa ekogroszku Kolombus jest darmowa na terenie całego kraju. Średni czas dostawy wynosi 2 dni robocze od złożenia zamówienia w przypadku przesyłek pobraniowych lub od dnia opłacenia zamówienia. Zapakowany ekogroszek w worki 25 kilogramowe dostarczany jest na przemysłowej palecie bezzwrotnej. Zastosowano paletę przemysłową aby przesyłki dostarczane był w stanie nienaruszonym.
 

Podsumowanie

Ekogroszek Kolombus bez wątpienia jest produktem premium, który zauważy każda osoba testująca ten produkt. Świadczą o tym opinie wystawione przez klientów. Jakość tego ekogroszku wyróżnia się na rynku krajowym i nie ma alternatyw o podobnej jakości. Swoją ceną może odrażać wiele osób, które nie zagłębią się w zalety jakie dostarcza ten produkt. Bez wątpienia nie jest on dla wszystkich, lecz powinno zwrócić się uwagę na fakt dużo mniejszego zużycia. Mniejsze zużycie zawdzięcza się wysokiej wartości opałowej oraz fakcie wypalania ekogroszku praktycznie do zera (pozostawia 1% popiołu). Dzięki najwyższej jakości wielu klientów twierdzi, że finalnie jest alternatywą tańszą w porównaniu do poprzedniego węgla.
 
Produkty
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *