kolombus.pl

Blog tematyczny z zakresu domu, ogrodu i lifestyle.

Lifestyle

Sposoby na nietypowe wiązanie sznurówek

Sposoby na nietypowe wiązanie sznurówek

W obecnych czasach bardzo popularne stało się nietypowe wiązanie sznurówek. Dzięki niemu można wyróżniać się na ulicy. Warto dowiedzieć się, jakie nietypowe wiązanie sznurówek jest najlepsze.

Jak sznurować buty?

Sznurówka znana jest ludziom od wielu dekad. Dzięki niej obuwie jest wygodne. Co istotne, jeszcze ponad wiek temu buty były niewygodne. Przeważnie były wsuwane bądź zapinane na guziki. W obecnych czasach sznurówki, a raczej taktyka ich wiązania nabrała istotnego znaczenia. Technika sznurowania jest bardzo istotna. Często świadczy o kimś, jaki ma styl życia. Co ciekawe, istnieje setki sposobów na to, żeby zawiązać sznurówki. Warto jednak postawić na kreatywną metodę. Warto wiedzieć o tym, że temat sznurowania wydaje się mało skomplikowany oraz banalny, jednakże trzeba wiedzieć, że sznurówki nierzadko są istotnym elementem ubioru człowieka.

Bardzo istotna jest technika sznurowania oraz kolor sznurówek. Wybór pokazuje na to, z jaką grupą utożsamia się konkretny człowiek. Co ciekawe, czarne sznurówki przeważnie wybierają ludzie, którzy stawiają na klasykę w zakresie ubioru i nie utożsamiają się z żadną subkulturą. Jednakże taki ich kolor jest bardzo ceniony pośród metalowców, a także rockmanów. Co istotne, zielone sznurówki wybierają oraz noszą przeważnie wegetarianie, rastamanie, a ponadto ekolodzy, którzy głównie chcą podkreślić swój stosunek do ekologii, a dodatkowo natury.

Sposoby wiązania sznurowadeł

Każdy powinien wiedzieć o tym, że sznurowanie butów nie musi być monotonne. W przypadku, gdy jest się ciekawym tego, jak tanio oraz łatwo odmienić swoje buty, warto zakupić wiązane obuwie. Dzięki temu będzie można zastosować ciekawe sznurówki oraz interesujące metody ich wiązania. W obecnych czasach bardzo popularne jest sznurowanie na krzyż. Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów wiązania sznurówek. Tego typu technika polega przede wszystkim na przeplataniu sznurówki naprzemiennie, to znaczy, że trzeba ją przełożyć przez jedną dziurkę i to samo robi się po drugiej stronie. Czynność ta jest powtarzana, aż skończy się miejsce na następny ruch sznurowadłem. Na samym końcu robiona jest symetryczna kokardka.

Kreatywne wiązanie sznurówek – na czym polega?

Niebanalną techniką sznurowania butów jest metoda na drabinkę. Aby uzyskać efekt drabiny w wiązaniu sznurówek, trzeba przewlec sznurówkę do kolejnej dziurki po tej samej stronie buta. Taką czynność przeprowadza się po dwóch stronach obuwia, czyli prawej i lewej. Warto zaznaczyć, że za każdym razem jeden z końców sznurówki należy przyciągnąć przez jej przeciwległy fragment. W kolejnym kroku trzeba przewlec sznurowadło dołem na stronę przeciwną. Taką czynność trzeba powtórzyć dwa razy. Celem jest to, żeby przy takiej metodzie sznurówka za każdym razem krzyżowała się na samym środku, co jest bardzo istotne. Taka metoda sznurowania jest bardzo ciekawa i niebanalna. Warto wiedzieć o tym, że tego typu splot idealnie powinien prezentować się na trampkach, a ponadto sneakersach. Jednakże można też spróbować z innym obuwiem.

Udostępnij