kolombus.pl

Blog tematyczny z zakresu domu, ogrodu i lifestyle.

DomOgród

Altana ogrodowa – jak zadbać o otoczenie wokół altanki?

Altana ogrodowa – jak zadbać o otoczenie wokół altanki?

Urządzanie stylowego ogrodu może okazać się dość sporym wyzwaniem – podczas aranżacji ogrodowej przestrzeni warto wziąć pod uwagę nie tylko estetykę, ale także i funkcjonalność wybieranych rozwiązań.

Urządzanie ogrodu – o czym pamiętać?

Urządzanie ogrodu warto rozpocząć od przygotowania dokładnego planu zagospodarowania przestrzeni – staranny dobór wszystkich elementów ogrodowej aranżacji pomoże w uzyskaniu estetycznego i harmonijnego efektu.

Podczas urządzania ogrodu niezwykle ważną kwestią okaże się między innymi dobór odpowiedniej roślinności – wśród roślin, które sprawdzą się w przydomowym ogrodzie można znaleźć między innymi kwiaty doniczkowe, zioła czy byliny.

Niezwykle ważnym elementem wyposażenia ogrodu są również solidne i funkcjonalne meble. Meble ogrodowe powinny cechować się wytrzymałością oraz odpornością na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, poza tym powinny współgrać również z pozostałymi elementami ogrodowej aranżacji. W nowoczesnych ogrodach doskonale sprawdzą się między innymi lekkie meble z rattanu oraz klasyczne meble wykonane z drewna.

Altana ośmiokątna – ciekawy sposób na aranżację ogrodu

Altana ośmiokątna stanowi jeden z najlepszych sposobów na praktyczne i efektowne urządzenie przydomowego ogrodu – ten typ konstrukcji nie tylko świetnie ozdobi ogród, ale stanie się także doskonałą alternatywą dla tradycyjnych ławek i krzeseł.

Altana ośmiokątna może posłużyć jako miejsce na zorganizowanie rodzinnej biesiady – warto pamiętać o tym, że przestronne altany o średnicy większej niż 5 metrów z łatwością pomieszczą od kilku do kilkunastu osób. Odpowiednio dopasowana i starannie zabezpieczona altana sprawdzi się także na działce, zapewniając skuteczną ochronę przed słońcem, wiatrem i deszczem.

Wybór altany ogrodowej – o czym pamiętać?

Zakup altany powinien zostać poprzedzony dokładną analizą kilku niezwykle istotnych kwestii. Podczas wyboru idealnych rozwiązań warto mieć na uwadze czynniki takie jak rozmiar czy rodzaj materiału, z którego została wykonana konstrukcja.

Oprócz tego dość ważną kwestią okaże się także sam design altany – w tym wypadku warto pamiętać o tym, że producenci konstrukcji ogrodowych oferują swoim klientom zarówno tradycyjne, jak i nieco bardziej nowoczesne projekty.

Jak zadbać o otoczenie wokół altanki?

Warto pamiętać o tym, ze staranne zadbanie o otoczenie wokół altanki ułatwi stworzenie oryginalnej i harmonijnej przestrzeni. Otoczenie wokół altanki to idealne miejsce dla dużych roślin doniczkowych, niedaleko altanki można z powodzeniem posadzić również byliny – w przypadku gatunków wielorocznych niezwykle istotne, oprócz podlewania, okaże się także regularne nawożenie roślin.

Poza tym otoczenie wokół altanki można urozmaicić wysokimi trawami oraz donicami z ziołami. Ciekawą i pięknie wyglądającą ozdobą każdego ogrodu okażą się także podłużne, ceramiczne donice wypełnione lawendą i wrzosem. W roli efektownej ozdoby sprawdzą się także donice umieszczone tuż przy wejściu do altany – w wiszących donicach najlepiej będą prezentować się rośliny o dużych i kolorowych kwiatach, takie jak begonia zwisającą czy surfinia.

Udostępnij