kolombus.pl

Blog tematyczny z zakresu domu, ogrodu i lifestyle.

DomLifestyle

Jak szybko posprzątać pokój?

Jak szybko posprzątać pokój?

Twój pokój to bałagan i nieporządek, a po południu mają wpaść znajomi? Oto kilka wskazówek, jak szybko posprzątać pokój.

Przygotowanie – jak szybko posprzątać pokój?

Kluczowym w sprzątaniu jest oczywiście odpowiedni plan działania. Przed rozpoczęciem, należy przygotować potrzebne rzeczy, takie jak: suche i mokre ściereczki, odkurzacz, mop czy zestaw czyszczący do ekranów. Warto również przebrać się w stare ubrania, o które nie będziemy się martwić podczas sprzątania. Dodatkowo, odłóż telefon w takie miejsce żeby ci nie przeszkadzał. Częste spoglądanie na powiadomienia, może skutecznie wydłużyć proces sprzątania.

jak szybko posprzątać pokój

Ubrania oraz naczynia – jak szybko posprzątać pokój?

Po przygotowaniu się do sprzątania, czas na najważniejsze rzeczy które zaśmiecają pokoje w mieszkaniach, czyli ubrania i naczynia. Ubrania często składujemy na krzesłach oraz łóżku. Czyste ubrania złóż w kostkę  i poukładaj w szafie, natomiast brudne wrzuć do kosza na pranie. Jeżeli masz problem z zalegającymi talerzami czy kubkami, również odnieś je na swoje miejsce. Mniej rzeczy na meblach od razu poprawi wygląd twojego pokoju.

Wynieś śmieci i wywietrz pościel

Teraz przyszedł moment na posprzątanie niepotrzebnych papierków, opakować i śmieci. Pozbieraj je wszystkie oraz wymień worek w swoim koszu na nowy. Nie zapomnij również o pościeli. Wynieś ją na balkon jeżeli masz możliwość, lub wypierz w pralce. Obydwie czynności umożliwią wyeliminowanie nieprzyjemnego zapachu oraz bakterii. 

Ścieranie kurzy wraz z odkurzaniem

Na koniec, przed rozpoczęciem ścierania kurzy oraz odkurzania, warto pozbyć się pozostałych zbędnych rzeczy. Gdy już to zrobisz, można przejść do ścierania kurzy. Zwróć szczególną uwagę na takie meble jak biurko czy stolik. Jeżeli posiadasz sprzęty takie jak telewizor, komputer czy konsola, również przetrzyj je dokładnie.Wspomniane wcześniej środki do czyszczenia ekranów mogą w tym pomóc. Następnie przejdź do odkurzania. Nie zapomnij o trudno dostępnych zakamarkach czy o dywanie. Jak masz możliwość, możesz wytrzepać dywan na świeżym powietrzu.

Zmywanie podłóg – jak szybko posprzątać?

Po odkurzeniu można jeszcze pozmywać podłogi. Jest to oczywiście świetne uzupełnienie w czyszczeniu podłóg. Jeżeli zależy Ci na czasie, warto skorzystać z płaskiego mopa, który nie pozostawia smug. Dodatkowo pamiętaj o mocnym wyciśnięciu, w celu pozbycia się nadmiaru wody. 

Pozostałe poprawki – jak szybko posprzątać?

Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków, można pokusić się o dopieszczenie naszej pracy. Użyj odświeżacza powietrza lub zapal kadzidełko, w celu poprawy zapachu powietrza w pomieszczeniu. Świetną opcją jest też dodanie dekoracji, w postaci świeczek lub cotton ball’s. Te kilka prostych kroków nada nowy urok twojemu pokojowi, który na pewno sprawi pozytywne wrażenie na znajomych.

Jak szybko posprzątać pokój? – podsumowanie

Jak widać szybkie posprzątanie pokoju nie wymaga wielkiego nakładu pracy. Pominięcie ścierania kurzy czy zmywania podłóg może jeszcze bardziej przyspieszyć cały proces.

Teraz już wiesz jak szybko posprzątać.

Udostępnij